FORTUNA

Android aplikace

Online podpora! Začni chatovat
Máte zprávu! Začni chatovat
Online podpora! Začni chatovat
Máte zprávu! Začni chatovat
Začala nová sezóna NHL!

Začala nová sezóna NHL!

Nejsledovanější hokejová soutěž planety je zpět, fanoušci se těší na dlouhé noci plné hokeje. Po slavném Stanley Cupu prahne 32 týmů, kdo letos dokráčí až na samotný vrchol?

Pro příznivce soutěže bude velkým lákadlem letošní sezóny nově vzniklý tým Seattle Kraken. Celek ze Smaragdového města v létě složil tým v rámci rozšiřovacího draftu a bude chtít napodobit jízdu Las Vegas ze sezóny 2017/2018, kdy Golden Knights ve své premiéře došli až do finále. Odvážnější z vás si mohou dokonce vsadit na titul Krakena v kurzu 50.

Formát soutěže zůstal neměnný. Dvaatřicet týmů je rozděleno do čtyř divizí po osmi. Z každé divize tradičně postoupí tři týmy a další budou bojovat o divokou kartu, díky níž doplní šestnáctku vyvolených pro vyřazovací boje. Fanoušci se mohou v průběhu ročníku těšit na další jedinečné utkání pod širým nebem, v únoru pak soutěž čeká delší pauza kvůli účasti nejlepších hráčů světa pod pěti kruhy v Pekingu.

Na v novodobé éře unikátní zlatý hattrick bude letos útočit Tampa Bay Lightning i s obráncem Janem Ruttou a útočníkem Ondřejem Palátem. Vítězové předchozích dvou ročníků jsou druhým největším favoritem na titul, a to v kurzu 8. Jedničkou v pořadí jsou Colorado Avalanche, kteří věří, že letos už konečně přijde jejich rok, a po více než dvaceti letech zvednou nad hlavu Stanley Cup.

Laviny však od roku 2002 nepřešly přes druhé kolo play-off…

Na favorita číslo 1 sázejte v kurz 6,5. Mezi špičku kandidátů na celkový triumf se řadí i Las Vegas (8,5), Toronto Maple Leafs (13), Pastrňakův Boston (15) nebo mladý tým Caroliny (16).

Čeští fanoušci jsou opět zvědaví na kousky, které předvede David Pastrňák. Elitní střelec a v současnosti nejlepší český hráč bude opět pod velkým drobnohledem a v Bostonu budou sázet na jeho střelecké kvality. Vystřílí si korunu krále střelců základní části? Sázet můžeš v lákavém kurzu 10. Až za Pastrňákem, který byl nejlepším střelcem v předčasně ukončené sezóně 2019/2020, je Alexandr Ovečkin. Ten se v létě dočkal ve Washingtonu nové smlouvy a zaútočí už na desátou trofej pro nejlepší střelce, a sice v kurzu 12.

Great Eight ale nebude jediným soupeřem Pasty. Konkurence byla, je a bude velká. Mezi střelci věří naši experti více edmontonskému duu Leon Draisaitl (9) a Connor McDavid (7,5), a také Austonu Matthewsovi, který tabulce střelců suverénně kraloval v loňském ročníku. Pokud věříte, že trofej obhájí, čeká vás výhra v krásném kurzu 3,7.

Mezi českými hráči je Pastrňák jasným favoritem jak mezi střelci, tak v celkové produktivitě. Povedenou sezónu chtějí mít ale i Ondřej Palát, Martin Nečas, Tomáš Hertl či Jakub Voráček, který se vrátil zpět do Columbusu jak jsme již informovali v článku o NHL přestupech. Věříte, že některý z nich zastíní Pastrňáka?

56 zápasů, 105 kanadských bodů. Ano, čteš dobře. Neskutečná čísla, že? Nejlepší hokejista současnosti Connor McDavid v loňské základní části po boku parťáka Leona Draisaitla řádil jako utržený z řetězu a velké množství expertů i fanoušků věří, že se mu Art Ross Trophy (trofej pro nejproduktivnějšího hráče základní části) podaří obhájit. To vše v kurzu 2,2. Draisaitl posbíral loni „jen“ o jednadvacet bodů méně a řadí se mezi další favority vedle Nikity Kučerova, Nathana MacKinnona či Patricka Kanea. Pokud však tušíš bodovou explozi u Davida Pastrňáka, jeho triumf se nabízí v kurzu 15.

Užij si nový ročník NHL společně s Fortunou! Bav se skvělými zápasy, akcemi i góly a vsaď si.