FORTUNA

Android aplikace

Bournemouth - Arsenal: 2

Bournemouth naposledy nestačil na Leicester (0:1) a utrpěl třetí porážku v posledních čtyřech kolech. Arsenal si naopak v konfrontaci s nováčkem poradil, když porazil Southampton 3:1, čímž udržel krok s vedoucím Liverpoolem a druhým Man. City.

I přes prohru v Leicesteru mířil Bournemouth na reprezentační přestávku v dobré náladě (2-2-3). Klidné 13. místo ovšem neodpovídá jedné zajímavé statistice. Z hlediska očekávaných branek jsou Cherries dokonce na páté pozici, což značí, že kouč Andoni Iraola musí přijít na to, jak proměňovat šance. Právě na nich jeho celek ztroskotává.

Hlavním strůjcem obratu Arsenalu proti Southamptonu byl Bukayo Saka. Na první dva góly přihrál a třetí branku sám vstřelil. V Arsenalu vědí, že jeho forma je klíčová, a není divu, že už začíná být přirovnáván k přínosu Roberta Pirese či Thierryho Henryho. Po jedné asistenci si mimochodem Saka připsal i v každém z dosavadních tří venkovních utkání Arsenalu (na City 2:2, na půdě Aston Villy 2:0 i v derby s Tottenhamem 1:0).

Arsenal (5-2-0 a skóre 15:6) potvrdí formu a na půdě Bournemouthu zvítězí. Opřít se bude moci i o své silné začátky, kdy ve dvou z předchozích tří ligových utkání vstřelil dva góly už do poločasu. Minule se mu to sice nepovedlo, ale napravil to třemi trefami po přestávce.