FORTUNA

Android aplikace

Bournemouth - Chelsea: 2. pol: +1,5g

Jedním z dosud neporažených celků v Premier League je možná překvapivě i Bournemouth, který měl minule namále, když ještě v 87. minutě prohrával na půdě Evertonu 0:2. Následným obratem, kdy vstřelil tři góly, se zapsal do historie a vybojoval svou první letošní ligovou výhru.

Cherries navázali na úspěšnou minulou sezonu, kdy pod vedením kouče Iraoly skončili v bezpečném středu tabulky. Něco by se však zlepšit mohlo a to začátky duelů: Bournemouth inkasoval jako první už v šesti z předchozích sedmi soutěžních utkání.

Jedním z nich bylo i vzájemné střetnutí s Chelsea, které uzavřelo minulý ročník, když Blues vyhráli 2:1. Jejich vstup do letošního ročníku je zatím trochu rozpačitý, protože na svém kontě mají 4 body poté, co po vysoké výhře 6:2 nad Wolves minule doma jen remizovali s Crystalem Palace (1:1).

Tři góly v samotném závěru utkání na půdě Evertonu dopomohly Bournemouthu k tomu, aby po prvních třech kolech držel první místo z hlediska počtu vstřelených branek ve druhých poločasech (4). Celkově čtyřikrát se po přestávce trefila i Chelsea, což slibuje zajímavou podívanou i po změně stran.