FORTUNA

Android aplikace

České Budějovice – Pardubice: Méně než 5 gólů v zápasu

V rámci šestnáctého kola hokejové extraligy dojde na souboj v tabulce dvanáctého Motoru a vedoucích Pardubic. Na jihu Čech se odehrál i první vzájemný duel této sezóny, ve kterém domácí zvítězili překvapivě vysoko 6:1. Mezi oběma týmy v minulém týdnu došlo k velké výměně, kdy do Dynama putoval zatím trápící se Jáchym Kondelík a do Budějovic zkušený Tomáš Zohorna.

Motor zažil povedený víkend, kdy nejdříve zvítězil po prodloužení v Karlových Varech, následně doma zdolal Třinec 5:2. Jihočeši vedli již v polovině zápasu 4:1, což si v jeho zbytku zkušeně pohlídali. Budějovice podaly jeden z nejlepších výkonů v této sezóně a také po deseti zápasech vstřelily více něž tři branky. Tomáš Zohorna, který v duelu proti Ocelářům výrazně svému novému týmu pomohl na vhazování, se zařadil po boku Gulaše a Kovařčíka hned do první útočné formace. Ta si v utkání připsala celkem dvě branky a dvě asistence. Pokud chce Motor i nadále tabulkou stoupat, musí navázat na výkony z uplynulého víkendu.

Hostující Pardubice taktéž o víkendu zapsaly dvě vítězství. Po výhře 4:1 na Kladně doma zdolaly Olomouc 2:1. I přes více než dvojnásobnou střeleckou převahu Dynamo rozhodlo duel až v 51.minutě. Pardubicím i nadále chybí větší přímočarost do branky. Naopak jejich defenzíva je aktuálně největší předností týmu. V posledních deseti extraligových duelech, ve kterých mimo jiné pokaždé bodovalo, Dynamo inkasovalo pouhých deset branek. Do velké formy se dostali také gólmani Will s Vomáčkou. Oba si drží navzdory horšímu startu do soutěže procentuální úspěšnost svých zákroků nad 92 procenty.

V posledních pěti venkovních zápasech Pardubic ani jednou nepadlo více než pět branek. Na tiket i vzhledem k jejich pevné obraně volíme sázku na nižší počet vstřelených gólů.