FORTUNA

Android aplikace

Česko-Nizozemí: -3.5 branky

První vzájemný zápas v Groningen skončil nerozhodně 1:1, což byl pro český tým úspěch. Mohl být ještě větší, kdyby v 83. minutě Miedemaová nevyrovnala. Zopakovat stejný výsledek však bude pro družstvo trenéra Karla Rady hodně obtížné. Nizozemky už český výběr nepodcení, jejich kvalita je přitom o level vyšší než naše. Jsou to úřadující mistryně Evropy a finalistky mistrovství světa, jejich hráčky působí v elitních týmech Evropy a taková Miedemaová  se rychle blíží k metě 100 reprezentačních branek, přestože má teprve 25 let. Nizozemky na ní budou spoléhat také dnes dnes v Ostravě, kvůli zranění jim bude chybět další kanonýrka Martensová. Každopádně od vzájemného duelu vyhrály všechny tři zápasy a pevně se usadily na čele skupiny, byť na Islandu i v Bělorusku rozhodly o svém vítězství 2:0 až góly ve druhém poločase. V Ostravě by je mohlo zbrzdit zimní počasí a sněžení, kreré slibuje předpověď. Celkový počet branek tak pravděpodobně nebude nijak vysoký.