FORTUNA

Android aplikace

Dortmund - Celtic: 1

Fotbalisté Borussie Dortmund patří do mezi absolutní špičku německého fotbalu, přestože v uplynulé sezoně skončili v Bundeslize na pátém místě a toto umístění drží i nyní po pěti kolech. Do nového ročníku Ligy mistrů vstoupil Dortmund výhrou 3:0 na hřišti Club Bruggy, přičemž vítězství se nerodilo úplně snadno. Až do 76. minuty bylo skóre 0:0, pak ale dal v rozmezí deseti minut dva góly Gittens, načež vítězství pečetil z penalty Guirassy.

Úspěšný vstup do nové sezony v Evropě významně podpořil sebevědomí hráčů okolo tureckého trenéra Nuriho Sahina, jenž nyní cílí na další úspěch. Dortmund tentokrát doma přivítá Celtic Glasgow.

Skotský celek také vstoupil do Ligy mistrů úspěšně, když na domácí půdě deklasoval Slovan Bratislava 5:1. Bratislavský tým patří v Lize mistrů mezi nejslabší celky, což se potvrdilo právě při utkání se Celticem. Glasgow si v generálce před zápasem proti Dortmundu navíc připsalo další vysoké vítězství, když v tamní ligové soutěži deklasoval St. Johnstone 6:0.

Finalisté loňského ročníku Ligy mistrů jsou však mnohem tužší oříšek než Slovan či St. Johnstone. Celtic by musel odehrát perfektní zápas, aby měl šanci na úspěch, což se ale nestane. Dortmund si první zápas na svém stadionu pohlídá a zvítězí.