FORTUNA

Android aplikace

Hradec Králové – Kladno: Smoleňák R. dá gól

V rámci pátého kola hokejové extraligy dojde na souboj Hradce Králové s Kladnem. V loňské sezóně se ve vzájemných zápasech o dost více dařilo Východočechům, kteří v nich ztratili pouhé dva body, oba na kladenském ledě.

Mountfield zažívá velice špatný start do nové sezóny, když za čtyři odehraná kola získal jediný bod. V úterním duelu sice Hradec vedl na ledě Karlových Varů již 3:1, domácí však utkání i s trochou štěstí otočili a zvítězili 6:3. Stejně jako v minulém kole Mountfield svého soupeře sice jednoznačně přestřílel, efektivita jejich pokusů je však zatím žalostná. Hradci zatím příliš nepomáhají ani jeho brankáři Novotný se Škorvánkem. Druhý jmenovaný v posledním zápase z 16 střel pustil za svá záda 4.

Výkony Kladna jsou naopak zatím příjemným překvapením. Rytíři mají na svém kontě 6 bodů. Po překvapivém vítězství 4:2 nad Spartou a smolné porážce 3:2 v Litvínově hostili Středočeši Kometu. Výborně jim vyšel začátek utkání, když již v šesté minutě vedli o dvě branky. Vedení nakonec Kladno díky výbornému kolektivnímu výkonu uhájilo a zaslouženě zvítězilo 4:1. Oproti loňskému ročníku je zatím herní projev Rytířů na jiné úrovni.

Pikantní bude duel pro exhradeckého forvarda Radka Smoleňáka. V loňské sezóně vstřelil v dresu Kladna ve 49 soutěžních duelech 20 branek, letos má ze čtyř zápasů zatím tři trefy. Smoleňák dostává velký prostor na ledě (v posledním zápase přes 21 minut) a při přesilovce působí pro soupeře velmi nepříjemně na brankovišti. Často ho k teči vybízí od modré Jiří Ticháček. Na tiket zkusíme, že se sedmatřicetiletý útočník na ledě svého bývalého klubu střelecky prosadí.