FORTUNA

Android aplikace

Hr.Králové - Ml.Boleslav: dvojitá šance 0-0

Zatímco Baník dostal po čtvrteční pohárové odvetě v Arménii od LFA dodatečné ligové volno, Mladá Boleslav takové štěstí neměla a po čtvrtečním duelu v Litvě ji čeká nedělní duel v Hradci Králové. Právě vítězství ve vzájemném zápase zajistilo Středočechům jubilejní desátou sezonu v evropských pohárů.

Vstup do Konferenční ligy zvládla Boleslav bez větších potíží, Transinvest porazila dvakrát s čistým kontem (doma 2:0, 1:0) a ve třetím předkole vyzve izraelskou Beer Ševu. Holoubkův tým udržel potřetí v řadě nulu a po kolapsu se dvěma vyloučenými hráči v Jablonci (0:2) se mužstvo okamžitě zvedlo.

Otázkou ale je, co s týmem udělá čtvrteční duel na těžké umělé trávě ve Vilniusu a hlavně cestování. Boleslavský kádr není tak kvalitativně široký jako mají Sparta, Slavia nebo Plzeň.

Hradec zůstává zatím za očekáváním, po jarní jízdě se Votroci zadrhli a herně to není dobré. S maximálním přispěním štěstěny porazili last minute gólem stopera Spáčila doma Teplice 1:0 a pak sice prohráli v Plzni jen 0:1, jenže znovu nepřesvědčili. Týmu chybí ze zdravotních důvodů zkušení hráči Krejčí, Vlkanova, Pilař, kteří by měli dělat v ofenzívě rozdíl. Takhle je hradecký projev upachtěný, bez jiskry.

Těžký duel na tipování. Hradec je z formy, hosté mají za sebou čtvrteční výjezd do Litvy. Pravděpodobně se jeví remíza, v poločase, případně na konci ve dvojité šanci. Počkat si můžete na karty, Votroci pokračují v trendu jednoho z nejtrestnějších celků soutěže - ve dvou kolech posbírali už deset žlutých kartonků, jednou tolik než druhé mužstvo za ním.