FORTUNA

Android aplikace

Karlovy Vary – Vítkovice: 2

V rámci šestého kola hokejové extraligy dojde na souboj mezi Karlovými Vary a Vítkovicemi. Vzájemné duely z loňské sezóny dopadly nerozhodně, když nejdříve zapsala dvě vítězství Energie (6:2, 3:1), poté dvakrát zase uspěla Ridera (4:1, 3:0).

Domácí Karlovy Vary po dvou vítězstvích nad Spartou a Hradcem padly na ledě vedoucího Litvínova 5:2. Duel výrazně ovlivnila již první dvacetiminutovka, po které na tabuli svítil zasloužený stav 4:1 pro domácí Vervu, která si následně vítězství pohodlně pohlídala. Energie opět podala výkon, se kterým určitě nemůžou být na západě Čech spokojeni. Vypadá to, že stejně jako v loňské sezóně bude mít za nepříliš jistou obranou Dominik Frodl opět moře práce.

Hostující Vítkovice mají zatím v extraligové tabulce na kontě devět bodů, tedy o tři více, než jejich nedělní soupeř. Po vítězství 2:1 po prodloužení ve slezském derby nad Třincem hostila Ridera doma Pardubice. Ačkoliv vedla po druhé třetině 3:1, utkání do vítězného konce nedotáhla a padla 3:4. Ostravané se opět dvakrát prosadili v přesilové hře, kterou mají aktuálně jednoznačně nejlepší v celé soutěži. Extraligové produktivitě momentálně se sedmi kanadskými body vévodí vítkovický forvard Jindřich Abdul.

Vítkovice, které vede ještě loni karlovarský trenér David Bruk, zatím působí herně mnohem lépe než Energie. Na tiket volíme v zajímavém kurzu výhru hostů.