FORTUNA

Android aplikace

Kiel – Union Berlín: Neprohra Kiel

Dočká se Kiel konečně premiérové výhry v 1. Bundeslize? Další šanci bude mít nováček proti Unionu Berlín, jenž do 7. kola vstupoval z pohárových příček, boduje však výhradně v domácím prostředí.

Kiel má po šesti kolech pouhé dva body a nepřekvapivě se nachází v sestupovém pásmu, jeho výkony ale mají vzestupnou tendenci. To se potvrdilo před dvěma týdny v BayAreně, kde sice po deseti minutách prohrával dvougólovým rozdílem, přesto se nevzdal a odvezl si cenný bod za remízu 2:2. Holstein potřetí za sebou vstřelil dvě branky, potřebuje však zpevnit obranu – ve všech sedmi soutěžních duelech v ročníku obdržel nejméně dva góly a na začátku tohoto kola měl nejhorší defenzivu (19).

Union Berlín si naposledy vyšlápl na Dortmund a po vítězství 2:1 trávil reprezentační přestávku na pohárových příčkách (3-2-1), čímž nechává zapomenout na nevydařenou loňskou sezonu, ve které až do samého konce bojoval o holý život. Klub z hlavního města ale všechny tři ligové výhry zaznamenal na An der Alten Försterei, venku naplno nebodoval od února (0-4-4) a dvakrát v řadě tam ani neskóroval.

Kiel jako jediný doma v ročníku nezískal ani bod a vzhledem k bilanci Unionu na půdách soupeřů má nyní ideální šanci to změnit. Nabízí se sázka na neprohru Holsteinu v zajímavém kurzu.