FORTUNA

Android aplikace

Liberec – Kladno: 1

V rámci šestého kola hokejové extraligy dojde na souboj mezi Libercem a Kladnem. Vzájemné duely z loňské sezóny vyzněly lépe pro Bílé Tygry, kteří ve třech zápasech zvítězili (3:2, 6:3, 7:2) a jednou prohráli (4:8).

Liberec má po pěti odehraných kolech na kontě pouze šest bodů. V pátečním utkání svěřenci Filipa Pešána podlehli opět po velmi mdlém výkonu Plzni 1:2 po prodloužení. Defenzíva Bílých Tygrů zatím působí velmi nekompaktně a chaoticky. Útočníci jsou zase nedůrazní a bruslařsky nejsou schopni soupeře zatlačit. Jediný, koho lze za zápas proti Plzni pochválit, je Petr Kváča, jenž kryl 34 pokusů soupeře na jeho branku.

Hostující Kladno má na kontě sice stejně bodů jako jeho nedělní soupeř, jejich hra však působí i díky mnohem menším očekáváním o dost lépe. Po domácím vítězství 4:1 nad Kometou padli Rytíři na ledě Hradce Králové 4:2, kdy soupeř vstřelil vítěznou branku až tři minuty před koncem. Opět tak Kladno ztratilo duel v samotném jeho závěru, ačkoliv tentokrát podalo možná nejhorší výkon z dosavadních pěti odehraných kol.

Kdy jindy by měl Liberec doma zvítězit než právě s Kladnem. V kádru má rozhodně větší kvalitu, než soupeř. Rytíři ze tří venkovních duelů neuhráli v této sezóně ani bod.