Android aplikace

Online podpora! Začni chatovat
Máš zprávu! Začni chatovat

Liberec – Vítkovice: 1

Domácí Liberec má na kontě 35 bodů a v tabulce mu náleží 5.příčka. Na čtvrtý Litvínov však ztrácí 7 bodů, a tak se kouká spíše na soupeře pod ním. Například osmý Hradec ztrácí na Bílé Tygry jediný bod. V posledním kole svěřenci Filipa Pešána padli doma se Spartou 4:5. V utkání nefungovala především liberecká obrana, která kupila množství chyb a kolikrát na vše zůstal sám Daniel Král. Do sestavy se alespoň po několikazápasové absenci vrátili útočníci Oskar Flynn a Jayce Hawryluk, čímž může druhá nejlepší ofenzíva soutěže ještě nabýt na síle. Flynn ve zmíněném duelu zaznamenal hned 3 kanadské body za dvě branky a jednu asistenci. Aby se Bílí Tygři vrátili na vítěznou vlnu, musí začít především u obranné fáze hry, která v posledních dvou zápasech (10 inkasovaných branek) nebyla vůbec dobrá.

Hostujícím Vítkovicím patří v extraligové tabulce 12.místo. S posledním Kladnem a předposlední Mladou Boleslaví má však stejně bodů a na jedenáctou Plzeň ztrácí Ridera již bodů sedm. V nedělním kole právě s Plzní Vítkovice neudržely dvoubrankové vedení. Ve 3.třetině soupeř srovnal, byl střelecky mnohem aktivnější (7:21) a v prodloužení zcela zaslouženě zápas rozhodl. Jednalo se tak již o pátou ligovou prohru Ostravanů v řadě. Tým nepodává vůbec dobré výkony. Ještě k tomu mu citelně chybí zraněný Peter Mueller, bez kterého je ofenzíva Vítkovic žalostná. Například proti Plzní strávili ve 2.třetině Ostravané 9 minut v početní výhodě, během kterých si však šanci prakticky nevytvořili.

Liberec se potřebuje dostat zpět na vítěznou vlnu, aby před několika konkurenty udržel pátou příčku. Pokud zlepší defenzívu, nebude mít proti momentálně velice slabým Vítkovicím problém v zápase uspět. Na tiket patří v dobrém kurzu výhra domácích.