Nosková L. - Eala A.: 1
Linda Nosková postoupila na travnaté pětistovce v německém Berlíně do semifinále. V souboji dvou hráček, které dosud neztratily na turnaji set, vyzve na centrálním kurtu Alexandru Ealaovou z Filipín.
Jednadvacetiletá Nosková je na 13. místě žebříčku. Letos si zahrála semifinále tisícovky v Indian Wells. Ve Stuttgartu a Madridu vypadla o kolo dříve. V Berlíně je osmou nejvýše nasazenou hráčkou a podává zde parádní výkony. Při travnaté premiéře začala výhrou 6:1, 6:4 nad Mexičankou Zarazúovou. Následně smetla dvakrát 6:2 Francouzku Parryovou a slitování neměla v pátek ani s bývalou světovou dvojkou Španělkou Badosaovou, kterou deklasovala za 68 minut 6:1, 6:3.
Stejně stará Ealaová je v žebříčku na 35. místě a v Berlíně hraje díky divoké kartě. I ona si vede na trávě skvěle. Zkraje měsíce ovládla stopětadvacítku v Birminghamu. Ve finále tehdy porazila po třísetovém obratu Nikolu Bartůňkovou. V Berlíně pak zaskočila už tři favoritky – Chorvatku Vekičovou (7:5, 6:4), Kazachstánku Rybakinovou (7:5, 6:4) a Ukrajinku Svitolinovou (6:3, 6:4).
💰 Na co vsadit:
Noskovou zřejmě čeká tento týden dosud nejtěžší test, bookmakery je ale favorizována zcela správně. Svěřenkyně Tomáše Krupy těží na rychlé trávě ze svého podání, které v německé metropoli za tři zápasy ještě ani jednou neztratila! Ealaová naopak přišla o servis ve všech zápasech a celkem v osmi případech. V prvním kole nabídla Vekičové hned čtrnáct brejkbolů! Pro Noskovou hovoří rovněž tři měsíce starý vzájemný střet z Indian Wells, kde Ealaovou přejela 6:2 a 6:0.
👇 Doporučení:
6/10