FORTUNA

Android aplikace

Olomouc – Třinec: Vítěz zápasu do rozhodnutí/Olomouc

V rámci desátého kola hokejové extraligy dojde na moravský souboj mezi Olomoucí a Třincem. Oba týmy dělí v tabulce pouhé dva body, Mora má však o jeden zápas odehraný méně. Loňské vzájemné duely vyzněly jednoznačně pro Oceláře (4:3, 5:0, 2:1, 6:1).

Domácí Olomouc zvítězila z posledních pěti kol hned čtyřikrát. Poslední zápas odehráli Hanáci minulý týden v pátek, kdy doma zdolali hradecký Mountfield 4:1. Výrazně k tomu pomohl Silvester Kusko, jenž zaznamenal hattrick. Mora se prezentovala svým typickým domácím výkonem plným bojovnosti, urputnosti a zodpovědnosti, který většině extraligovým mančaftům příliš nevoní. Svými skvělými výkony v olomoucké brance si o prodloužení kontraktu minimálně do konce letošní sezóny řekl Matěj Machovský. Zkušený brankář si drží úspěšnost svých zákroků nad 93 procenty. Trenérský štáb v čele s Janem Tomajkem však aktuálně trápí nepříjemné starosti. Klíčový forvard Jakub Navrátil je kvůli zranění ramena mimo hru na několik měsíců a na marodku ke Konrádovi a Macuhovi přibyli navíc ještě Škůrek a Kohout.

Oceláři po domácí výhře 6:3 nad Libercem zvládli i poslední ligový duel, tentokrát však pouze za dva body proti Plzni. Zápas sice začali skvěle a první třetině vedli o dvě branky, poté je však soupeř postupně převyšoval především v nasazení a pohybu a duel dokonce na chvíli otočil.V úterý Třinec nastoupil k zápasu Ligy Mistrů na ledě favorizovaného Färjestadu. Zde naopak Oceláři byli tím, kdo ke konci zápasu dorovnali dvoubrankové manko a švédský mančaft musel rozhodnout až v prodloužení.

Olomouc je stejně jako v minulých sezónách hodně silná na domácím ledě. Třinec naopak venku letos ještě nezvítězil. Na tiket volíme sázku na výhru domácích do rozhodnutí.