FORTUNA

Android aplikace

PSG ­- Girona: PSG dá gól v obou poločasech

Katarští šejkové koupili v roce 2011 Paris Saint-Germain s tím, že chtějí vyhrát Champions League. Nepovedlo se jim ani v době, kdy měli na soupisce trojici Messi, Neymar, Mbappé, který z hvězdného tria v létě odešel jako poslední.

Paradoxně by ale Pařížané mohli v právě začínajícím ročníku příjemně překvapit. Bez Mbappého jim to parádně ladí, v Ligue 1 vyhráli všechny čtyři duely celkovým skóre 16:3. Mužstvo nezastavila ani reprezentační přestávka, v poslední dva zápasy vyhrálo shodně 3:1 nad dalšími dvěma účastníky Ligy mistrů (Lille, Brest).

Enriqueho tým na hřišti dominuje, soupeře zatížil 35 střelami na bránu, o góly se podělilo devět hráčů, trefili se všichni čtyři útočníci s výjimkou zraněného Goncalo Ramose. Na marodku přibyli po repre pauze také záložníci Zaire-Emery a Vitinha, zranění z víkendového utkání si odnesla brankářská jednička Donnarumma, šanci dostane Safonov. Ruský gólman ale moc práce mít nebude.

Girona v Lize mistrů debutuje a start do sezony se jí na rozdíl od PSG příliš nepovedl. Zatímco v předešlé sezoně prohrála ve španělské lize druhý zápas až 10. února, letos má dvě porážky na kontě už po pátém kole a ne ledajaké - v Madridu rupla s Atléticem 0:3, o víkendu pak doma dostala od Barcelony nakladáčku 1:4.

Konfrontace se dvěma týmy hrajícími Champions League obnažila obranu, která je lehce přestárlá - stopeři Blind s Lopézem mají oba shodně 34 let, což bude pro rychlonohé hráče PSG lahůdka. Ladislav Krejčí zatím na svoji šanci čeká na lavičce náhradníků. Girona navíc v létě prodala nejlepšího střelce ligy z minulé sezony Dovbyka.

💰 Na co vsadit:

Od sezony 2012/13 prohráli Pařížané doma v Lize mistrů v základní skupině pouze jednou, přičemž zvítězili v 78% zápasů (28/36). Poradí si i s Gironou a trefí se v každém poločase jako v úvodních čtyřech zápasech sezony.