FORTUNA

Android aplikace

Venezia - Genoa: 1

V prvních třech kolech platilo, že Venezia pod vedením Eusebia Di Francesca statečně bojuje, hraje i ofenzivní a pohledný fotbal, ale výsledkově to zatím mnoho úspěchu nepřineslo, kromě bezbrankové remízy ve Florencii. Jenže v posledním kole v Miláně to byl vyloženě propadá, když Venezia prohrávala už po 30 minutách 0:4. Di Francesco prohlásil, že jeho hráči si musí uvědomit, že Serie A je něco jiného než Serie B. Jinak to bude problém.

Venezia potřebuje vyřešit své ofenzivní trápení, protože v Serii A dala zatím jen jeden gól, a to hned po třech minutách prvního utkání na půdě Lazia. Od té doby ovšem inkasovala osmkrát v řadě bez odpovědi. Janov se naopak trefil už čtyřikrát a naposledy zaskočil AS Řím, když gólem v nastaveném čase vyrovnával na 1:1.

Pro svěřence Alberta Gilardina šlo o další povedený závěr domácího duelu, neboť v prvním kole stejným způsobem zaskočili Inter. Klíčové rovněž bylo, že dobře zareagovali na předchozí domácí prohru s Veronou, která odhalila jisté slabiny. Na celou situaci se dá ale dívat i tak, že Janov dal v posledních dvou zápasech pouze gól (0-1-1) a jeho sezonu zachraňuje to, že šťastně vyhrál v Monze (1:0).

Je dost možné, že tento zápas bude jednou z posledních šancí pro kouče Di Francesca, od kterého se asi zázraky nečekali, ale ostuda rovněž ne. A pokud si Venezia uvědomí, že musí hrát s podobným nasazením jako vloni, může mít šanci. Vyhrála totiž sedm z posledních osmi domácích zápasů.