FORTUNA

Android aplikace

Online podpora! Začni chatovat
Máš zprávu! Začni chatovat

Slovník sázkaře

Slovník sázkaře

Mrkni na náš Slovník sázkaře, ve kterém ti představíme nejčastější druhy sázek a naše produkty! Nemáš u některé sázky jistotu? Nevíš určitě, jak se ti vypočítá výhra? Nebo si chceš vsadit úplně nový druh tiketu, který stoprocentně neznáš? Od toho je tu náš Slovník, aby ti vše důležité vysvětlil!


SOLO

Tady je to nejjednodušší. SOLO je sázka, kdy máš na tiketu jedinou příležitost, které věříš.

solo

AKO

Přidáváme. Na tvůj tiket přišly aspoň dvě příležitosti, může jich být i víc. Když vyjdou všechny, tak vyhráváš! To je AKO.

solo

MALÁ DOMŮ

Povedlo se ti sestavit perfektní tiket s kurzem více než 100? A utekl ti jediný zápas? Nevadí, při sázce MALÁ DOMŮ ti vyplatíme pětinásobek sázky!

Jak to funguje? Před uložením tiketu vyber typ sázky MALÁ DOMŮ. Minimální celkový kurz tiketu musí být 100, zároveň maximální kurz na jednu sázkovou příležitost 2.5. Co dál? Tiket nesmí obsahovat další zvýhodněný kurz, jako je třeba FAVORIT PLUS.

Jaké jsou podmínky pro vyplacení tvé výhry?

1. Při uhodnutí všech zápasů na tiketu vyhráváš jako na běžnou AKO sázku.

2. Při neuhodnutí právě jednoho zápasu vyhráváš pětinásobek vkladu na sázku MALÁ DOMŮ.

3. Pokud je některá sázková příležitost na tiketu vyhodnocena v kurzu 1 (zápas se třeba nehrál, byl přerušen) a součin všech zbylých kurzů na tiketu je nižší než 100, pak už takový tiket nesplňuje podmínky sázky MALÁ DOMŮ a je považován za běžnou AKO sázku. Pokud je součin kurzů s příležitostí vyhodnocenou kurzem 1 stále aspoň 100, je sázka MALÁ DOMŮ i nadále platná.

Příklad sázky: Máš vsazený tiket jako MALOU DOMŮ s 8 sázkovými příležitostmi, celkovým kurzem 246.3 a vkladem 200 Kč. Pokud správně natipuješ všechny sázkové příležitosti, vyhraješ 49 260 (246.3*200) Kč. V případě, že na se tiketu objeví jedna chyba, získáš pětinásobek, výhra tak bude činit 1 000 (5*200) Kč.

malá domů

BETBUILDER

Díky našemu jedinečnému BETBUILDERU si můžeš sestavit vlastní kurz z několika příležitostí! Fortuna je první, kdo tuhle exkluzivitu v Česku představil. Jak přesně na to? Máme pro tebe připravený speciální článek, takže na něj rozhodně hoď oko – jak BetBuilder funguje

betbuilder

MAXIKOMBI

Sázkové příležitosti máš minimálně ve dvou a maximálně ve třinácti skupinách. Výhra se ti počítá podle toho, kolik skupin kompletně trefíš. Vyhráváš, i když ti některé tipy třeba utečou, pokud máš aspoň jednu skupinu „zelenou“. Tedy, že kompletně vyjde.

Lze vybírat ze tří variant:

1. Celý tiket za zvolenou částku – celkový vklad se rovnoměrně rozloží mezi všechny kombinace.

2. Vklad na jednotlivé skupiny – např. 2/4 má při 4 skupinách 6 kombinací (AB, AC, AD, BC, BD, CD). Při celkovém vkladu 100 Kč na 2 ze 4 je vklad na 1 kombinaci 16,67 Kč.

3. Vklad na kombinaci – např. 3/4 má při 4 skupinách 4 kombinace (ABC, ABD, ACD, BCD). Při vkladu 100 Kč na kombinace 3 ze 4 je celkový vklad na tyto kombinace 400 Kč. U variant 2 a 3 je nutné brát v potaz, že celkový vklad je roven součtu vkladů na jednotlivé skupiny/kombinace.

U variant 2 a 3 je nutné brát v potaz, že celkový vklad je roven součtu vkladů na jednotlivé skupiny/kombinace.

Důležité je, že skupina, která je označená jako T, musí vyjít vždy, jinak je tiket prohraný. Ve skupině T jsou tutovky. Jedná se o takové sázkové příležitosti, u kterých jsi ty i ostatní hráči přesvědčení o jejich uhodnutí. Tato skupina se automaticky přiřazuje ke všem vsazeným kombinacím. V případě chybného tipu na kteroukoliv sázkovou příležitost z tutovek je celý tiket prohraný.

kombi

Příklad výpočtu výhry:

Máš vsazené tři příležitosti rozdělené do tří skupin A, B a C. Tvůj vklad je 10 Kč na každou kombinaci (celkem 70 Kč). Pokud správně natipuješ všechny tři sázkové příležitosti, pak je výhra vypočítána následovně (písmeny A, B a C je vyjádřen celkový kurz dané skupiny): A*10 + B*10 + C*10 + A*B*10 + A*C*10 + B*C*10 + A*B*C*10. V případě, že správně natipuješ pouze dvě sázkové příležitosti, např. skupiny A a C, je výhra vypočítána jako A*10 + C*10 + A*C*10.


FALC

Sázka hlavně pro fajnšmekry, stále však má řadu příznivců. Stane se i tvou oblíbenou?

falc

S FALCEM se to má následovně. Sázkové příležitosti máš minimálně ve dvou a maximálně v sedmi skupinách. Pokud ti nevyjde skupina A, automaticky prohráváš. Když vyjde, polovina výhry z této skupiny jde tobě do kapsy, druhá polovina jako sázka pro skupinu B… Přesně tak to pokračuje pořád dál až do potenciální skupiny G. A pro tebe se jedná o šanci, jak můžeš díky úspěšným tipům v jedné skupině nadále hrát, a to za víc peněz!

Příklad výpočtu výhry:

Máš uzavřený třískupinový FALC tiket a tvůj vklad je 100 Kč.

V případě chybného tipu u první skupiny – řekněme s kurzem 8.4 – je celý tiket prohraný. V případě správných tipů je polovina z částky 840 Kč (8.4*100), tedy 420 korun, určena k výplatě a druhá polovina vstupuje jako vklad do druhé skupiny – řekněme s kurzem 5.2.

V případě chybného tipu u druhé skupiny je vyplaceno 420 Kč a sázka končí. Jestli ovšem správně natipuješ i sázkové příležitosti ve druhé skupině, pak je polovina z částky 2184 Kč (5.2*420), tedy 1092 korun, určena k výplatě a druhá polovina vstupuje jako vklad do třetí skupiny – řekněme s kurzem 4.

V případě chybného tipu u třetí skupiny je vyplaceno 1512 Kč (420 + 1092) a sázka končí. Pokud správně natipuješ i sázkové příležitosti ve třetí skupině, je k výplatě určena také částka 4368 Kč (4*1092). Celková výhra při kompletním uhodnutí sázkových příležitostí je tak 5880 Kč (420 + 1092 + 4368).


FAVORIT PLUS

Chceš kurzové zvýhodnění u desítek až stovek zápasů denně? Možnost získat výhry až o desítky procent vyšší než při použití normálních kurzů? A to všechno bez toho, abys musel platit něco navíc? Od toho je tu FAVORIT PLUS! Tuhle vychytávku lze využít s AKO tiketem, na kterém máš aspoň čtyři příležitosti.


DUEL

Tady se jedná o pěknou exkluzivitku. Jde o sázku na týmy, které nehrají proti sobě, ale v rámci jednoho dne každý s jiným soupeřem. A ty si třeba tipneš, jestli svému soupeři nasází víc gólů Barcelona nebo Real. O výhře pak rozhodnou počty branek (případně bodů).


MULTISKÓRE

Jedná se o sázku na přesný výsledek zápasu se třemi možnostmi. A to značí vyšší šance na výhru! Tvoje sázka je výherní, pokud zápas v základní hrací době skončí jedním ze tří tipnutých výsledků.


OV

Jedná se o sázkovou příležitost v rámci přesných výsledků na zápasy. Obsahuje všechny výsledky, které nejsou v kurzové nabídce vypsány. Obvykle tak zahrnuje remízu nebo vítězství jednoho či druhého týmu výrazným poměrem (u LIVE sázek třeba 8:0, 4:4, 1:7 atd.)


EXPERT

Jedná se o extra bonus. EXPERT sázka můžeš udělat na zápasy FORTUNA:LIGY. A o co jde? Musíš si vsadit KOMBI tiket s aspoň pěti příležitostmi. Pak díky EXPERTOVI získáš 11% kurzové navýšení. Tedy o 11 % vyšší výhru, když vše klapne podle tvých představ!


CASH-OUT

Jedná se o možnost, jak brát výhru i v případě, že nejsou všechny příležitosti na tiket rozhodnuté. Této vychytávky můžeš využít v předzápasových (prematch) i LIVE sázkách. Podmínkou je, aby na tiketu byl aspoň jedna příležitost vyhodnocena jako výherní.